Kamnové vložky

Kamnové vložky - jsou motorem (topeniště) každých kamen, především však kachlových a omítaných kamen. Jejich instalace je proto určena pro zabudování do tělesa kamen a to i s možností přikládání z jiného místa než vlastní postavená kamna. Vyrobená tepelná energie získaná z hoření uvolněných plynů z paliva je pak převedena do akmulačního systému (tahy) kamen, který dále nahřívá jejich povrchovou část (otopnou plochu).

Kamnové vložky jsou litinové, litinově s šamotovou vyzdívkou a ocelové s šamotovou vyzdívkou. Kamnové vložky mohou být i teplovodní s výměníkem tvořící boky a záda vložky.


BURNET  kamnové vložky ,výrobky firmy BURNET jsou na trhu od roku 2001 a od počátku své existence jsou synonymem pro nekompromisní kvalitu a funkci. Veškeré použité komponenty jsou dílem českých hlav a rukou pro evropské zákazníky, kamnářská litina pochází z české rodinné slévárny, šamot z tradiční tuzemské soukromé výroby.

OLSBERG kamnové vložky - sortiment značky obsahuje jak typy podobné popisovaným u značky SCHMID, tak designově lépe propracované, tyto modely pak již volíme u takových kamen, kde se snažíme design vložky vyzdvihnout. Sortiment však obsahuje i modely "JU" které jsou velmi rustikální a zdobné - tedy vhodné do designu starodávných kachlových kamen.

SCHMID kamnové vložky . jedná se převážně o typy vložek, kdy přední strana o rozměru š48 x v82 obsahuje poměrně malou skleněnou plochu, tyto vložky jsou ideální pro obestavbu sálavých kamen, kde jde spíše o to, aby vložky byla po stránce designu minoritní částí díla. Méně skleněné plochy v tomto případě znamená větší účinnost systému (vždy ale záleží na způsobu zvoleného systému).

KASCHUTZ kamnové vložky. V každém jednotlivém produktu je uloženo vědění, znalosti a zkušenosti našich specialistů. Přitom se nám díky perfektní součinnosti mezi designem, technikou, kvalitou, zpracováním a využitím podařilo stát se nikoliv pouze vyžadovaným partnerem ve věcech technologie topení a kvalitního příslušenství, nýbrž také zastávat, případně vytvořit vedoucí pozici na trhu.

Kamna i krby 2013-2018

Vytvořila společnost Nový Web s.r.o.